Pályázatok

We are truly honoured that the Tid(y)Up project was selected as a Flagship by the the respective Steering Groups. of EUSDR National Coordinators and Priority Area Coordinators.

Összehangolt akcióterv a Duna és Tisza műanyag szennyezettségének felszámolására

Bemutatkozik a TidyUp / Forrástól a torkolatig projekt

A fejlett hulladékgazdálkodási technológiák és a tagországok elkötelezettsége ellenére az Európai Unió területén egyre komolyabb problémát jelent a környezetbe kerülő műanyag. Ebből a szempontból kiemelt figyelmet érdemel a természetes vizek állapota, az élővizeket fenyegető műanyag szennyezés. Kutatások igazolják, hogy az óceáni műanyag nagy része a folyókon keresztül éri el az óceánokat.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T3 Activity T3.3. egyes elemeihez kapcsolódóan - D.T3.3.1 A határokon átnyúló vízminőség-védelemre vonatkozó szakpolitikai ajánlás előkészítési tervének elkészítése (Preparation plan for the Policy recommendation on transboundary water quality protection)

Pályaorientációs előadássorozatunk utolsó állomása a jászberényi Szent József Erősáramú Technikum, ahol Mészáros Fanni az Applia Magyarország Egyesülés ügyvezető igazgatója bemutatta nemzetközileg elismert háztartásigép-szerelő képzésüket, mely során a szakmai tudás mellett környezetvédelemi ismereteket és szakmai angol nyelvtudást is kapnak a hallgatók.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T3 Activity T3.4. egyes elemeihez kapcsolódóan - D.T3.4.1 Projektzáró találkozó megvalósítása hibrid formában

Előadássorozatunk következő állomása Sopron, ahol Éder Andrea (Sopron és Térsége Környezetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft., kommunikációs menedzser) a Kisalföldi ASZC Roth Gyula Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban tartott pályaorientációs előadást.

Összehangolt akcióterv a Duna és Tisza műanyag szennyezettségének felszámolására 

A fejlett hulladékgazdálkodási technológiák és a tagországok elkötelezettsége ellenére az Európai Unió területén egyre komolyabb problémát jelent a környezetbe kerülő műanyag.

Helyszín: BME (1111 Budapest, Műegyetem rkp. 3.) és Kisköre 
Szervezők: KSZGYSZ, Természetfilm.eu és IO-BAS

Pályaorientációs előadás-sorozatunk következő állomása a Szegedi Tudomány Egyetem Földrajzi és Földtudományi Intézete, ahol két tagvállalatunk vezetője tartott motivációs előadást a környezetipar iránt érdeklődő hallgatók számára.


Lépésről lépésre, nemzetközi szakmai összefogással a folyók védelméért

2022. június 22-én a KÖTIVIZIG kiskörei épületében, az INTERREG DTP Tid(y)Up projekt keretén belül került sor az immár hetedik Országos Tiszai Kerekasztal rendezvényre. A Természetfilm.hu és a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége közös szervezésében létrejött eseményen sorra vették a tavaly óta elért eredményeket és megvitatták a továbblépés lehetséges irányait, teendőit. Jelentős siker, hogy több kormányhivatal, önkormányzat képviseltette magát a tanácskozáson, így a közvetlen diskurzus eredményeképpen remélhetőleg a megfogalmazott célok felé vezető úton is további együttműködésre számíthatnak a szervezők.


Zöldipari életutak, avagy a jövő iparágának úttörői 👩🏼‍💼♻️ Legújabb videónkban Ficsor Elza, hulladékgazdálkodási szakértő, a GREENPET Recycle Kft. operatív igazgatójának előadását láthatjátok, amit a tapolcai @Batsányi János Gimnázium és Kollégiumban tartott.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T2 Activity T2.4. „Ajánlások a pilot projekt megvalósítására” egyes elemeihez kapcsolódó feladatok ellátására.

A Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének „A munkaerő-piac keresleti és kínálati oldalának összehangolása a hazai környezetipari vállalkozások eredményes működéséért” c. projektjének keretében a Szövetség 7 kiváló szakembere 10 oktatási intézménybe látogatott el, azzal a céllal, hogy az általuk képviselt hivatást és annak szépségeit és kihívásait is bemutassák a jövő generációjának.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T2 Activity T2.3. „Úszó kiállítás” egyes elemeihez kapcsolódó feladatok (D.T2.3.1 Úszó kiállítás helyszínét biztosító hajó felépítményének engedélyeztetési folyamata) ellátására

Kiadványunk a jövő meghatározó erőforrására, a zöldgalléros munkaerőre fókuszál,Kiadványunk a jövő meghatározó erőforrására, a zöldgalléros munkaerőre fókuszál,s bemutatja a zöld munkaerőpiac fejlesztésére irányuló fejlesztéseinket, eredményeinket.

Kattintson ide és lapozza online!

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T2 Activity T2.3. „Úszó kiállítás” egyes elemeihez kapcsolódó feladatok (FLEX utazó kiállítás szervezés) ellátására

infoblokk kedv final felso cmyk ESZA
2022. május 18-án lezajlott a KSZGYSZ „A munkaerő-piac keresleti és kínálati oldalának összehangolása a hazai környezetipari vállalkozások eredményes működéséért” című GINOP-5.3.5-18-2018-00047. sz. projekt zárókonferenciája, amelyhez online is lehetett csatlakozni.

6 ország veszi át a jó magyar gyakorlatot

Képzeljünk el egy műanyagmentes folyóparti büfét, kempinget... Nem használ eldobható műanyag tányért vagy evőeszközt, de használ szelektív hulladékgyűjtőt és tisztán tartja az előtte lévő partszakaszt. Képzeljünk el olyan intézményeket, iskolákat, önkormányzatokat, ahol fontosnak tartják, tanítják és saját példájukon keresztül mutatják be, hogyan élhetünk fenntartható és környezetkímélő módon, az általunk termelt hulladékok minimálisra csökkentésével. S ha elképzeltük, jöhet a megvalósítás!

Megállapodást kötött a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségével (KSzGySz) valamint a Holofon Zrt.-vel a Miskolci Egyetem. A cégek részben gyakorlati problémáik megoldását bíznák az egyetemre, amely ezen túl a szakember pótlásukat is biztosítja.

A II. Bodrogi PET Kupa záró akkordjaként és az Interreg DTP Tid(y)Up projekt keretében 2021. szeptember 13-án, Tokajban tartotta VI. Regionális Tiszai Kerekasztalát a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége és a Természetfilm.hu Egyesület.

Ginop pályázatunk talán legizgalmasabb részéhez érkeztünk, ugyanis Szövetségünk segítségével 2022 útnak indult a 10 alkalmas pályaorientációs előadássorozatunk.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T3 Activity T3.2. „Műanyagmentes vízpart” eszköztár egyes elemeihez (Waste reduction toolkit) kapcsolódó feladatok (D.T3.2.1.) ellátására.

A klímaszorongás és a jövőért érzett felelősség olyan erős is tud lenni, hogy munkavállalók jól megfizetett állást hagynak maguk mögött – az unokáik kedvéért. Magyarországon egyelőre ritkább, de külföldön kezd gyakorivá válni a jelenség.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T3 Activity T3.2. „Műanyagmentes vízpart” eszköztár egyes elemeihez (Kerekasztal események) kapcsolódó feladatok (D.T3.2.1.) ellátására.

Szövetségünk hiszi és vallja, hogy a váratlanra is fel lehet, mert fel kell készülni. A prudens vállalati tervezés, működés biztonságot, versenyképességet jelent a gazdálkodók számára is. Ennek fontosságára hívtuk fel a figyelmet GINOP projektünkben is.

A Tid(y)Up program keretein belül csapatunk makroműanyag workshoppal és folyótisztítási tanulmányúttal összekötött projektpartner találkozón vett részt.

Az új szakmajegyzék belépésével, a szak- és felnőttképzés átalakításával új, keresletalapú képzésre és új szemléletű vezetői attitűdre és cselekvési tervre is szükség van. Erre az összetett problémára kíván választ adni a KSZGYSZ GINOP projektje.

A KSZGYSZ beszerzési eljárást folytat le az Interreg Danube Transnational Programme által támogatott Tid(y)Up projekt WP T3 Activity T3.1. Jogszabályi háttérelemzés egyes elemeihez kapcsolódóan

Elkészültek Zöldállásportálunkat bemutató filmjeink.

A program második napján a Duna Transznacionális Program keretében - az EU társfinanszírozásával megvalósuló Tid(y)Up! INTERREG DTP projekt „Mentsük meg folyóinkat” élővizeink védelméről szóló konferencia vonultatta fel a helyszínen és a virtuális térben a téma meghatározó hazai és európai szakembereit/képviselőit, akik előadásaikban a folyók szennyezettségének mérési módszereiről, közös tudásmegosztó platform létrehozásáról és a folyami hulladék újrahasznosítási lehetőségeiről beszéltek. 

Szövetségünk tavaly elindított „A munkaerő-piac keresleti és kínálati oldalának összehangolása a hazai környezetipari vállalkozások eredményes működéséért” projektje új állomásához érkeztünk.