Minden beszélgetés a résztvevő személyek és szervezetek bemutatásával kezdődik. Ezt követik a kérdések, amelyekre személyes/szervezeti tapasztalatra támaszkodva válaszolnak. A közönség is kérdezhet a beszélgetés résztvevőitől. Szeretnénk pozitív végkicsengéssel zárni, hogy a hallgatóság inspirálva érezze magát a cselekvésre/változtatásra/csatlakozásra.
2019. július 20. szombat 18h Klímaváltozás a fenntarthatóság szemüvegén keresztül
Zentai Sára NFFT, Bene Csinszka V4SDG, Virág Annamária EIT Climate-KIC
- A fenntarthatóságnak mely aspektusait tartjátok legfontosabbnak a klímaváltozás szempontjából?
- Egy rendszerszinten megvalósuló fenntartható gazdaság/társadalom szerintetek képes-e megoldani a klímaváltozással járó problémákat/és ha igen mennyiben?
- Tudtok-e fenntartható közösségekre jó példákat mondani? Hogyan alakulnak ki ilyenek? (és ők mennyire reziliensek a klímaváltozás hatásaival szemben?)
- Milyen erők hathatnak a gazdasági szereplőkre és a társadalom kisebb egységeire (lakóközösségek/falvak) annak érdekében, hogy fenntartható “életutat” válasszanak? Mi motiválja őket? És mik lehetnek ennek a választásnak az előnyei?
- Van-e olyan fenntarthatósági cél, vagy SDG, ami különösen fontos a számotokra – amely személyes elköteleződést is jelent, és miért ez?
2019. július 21. vasárnap 18h Klímaváltozás, mit tegyek veled (ellened)?
Beszélgetés a hulladékmentes és karbonsemleges élet képviselőivel
- Mi az, amit ti vállaltatok a karbonsemlegesség jegyében?
- Mennyire nehéz szerintetek a hulladékmentes és a karbonsemleges élet? Mik a legnagyobb kihívások?
- Van-e valami jó sztoritok, valami meglepetés, ami ért benneteket ezen az úton?
- Mit javasoltok annak, aki kacérkodik a gondolattal, mivel kezdjen?
- Mi az, amiben segítséget várnátok, vagy amiben összefogást sürgettek?
2019. július 27. szombat 19h Klímaváltozás egyéni/közösségi akciókon keresztül
Hankó Geri KSzGySz, PET Kupa, Unicef, Barna Orsolya EIT Climate-KIC
- Hogyan tud megformálódni, testet ölteni egy közösségi akció, ami képes a klímaváltozás káros hatásait csökkenteni? Ki/kik lehetnek ezeknek a kezdeményezéseknek a mozgatórugói?
- Milyen erőfeszítéseket tesztek a mozgósítás érdekében? Kik azok, akiket a legkönnyebb elérni, és kik azok, akik valamilyen okból elérhetetlenek?
- Mennyire működik szerintetek az egyéni jó példa, és vannak-e ennek a műfajnak (klímaváltozás elleni harc és fenntartható életmód) arcai, akikre érdemes odafigyelni? (a hazai színtéren)
- Meg lehet-e reformálni (akár átalakítani) létező rendszereket egyéni/közösségi nyomásra? Van-e ilyenre jó példátok?
- Mi az, ami mellett ti egyéni szinten vállaltok a klímaváltozás elleni harcban, vagy van-e olyan közösségi akció, amihez csatlakoztatok?