A KSZGYSZ Net Zero Munkacsoport 2023. február 28-án megtartotta (újra)alakuló ülését, megújítva a korábbi Klíma- és energia Munkacsoportot.
A Net Zero Munkacsoport megalakulásának okát a Nettó Zéró kibocsátás elérése adja, miszerint "amilyen hamar csak lehet, a nullához kell közelíteni az üvegházhatású gázok kibocsátását." A Párizsi Egyezményben rögzítették, hogy 2030-ra 45%-kal kell globálisan csökkenteni az üvegházhatású gázok kibocsátását, 2050-ig pedig nettó nullára kell csökkenteni annak érdekében, hogy megelőzzük a visszafordíthatatlan káros hatását az egészségre, megélhetésre, gazdasági fejlődésre, a társadalmak biztonságára és a létfontosságú ökoszisztémára.
Az irányvonalak teljesítése jogszabályi kötelezettségbe mennek át, így fontossá vált, hogy egy-egy vállalat, hogyan teljesít a klímaváltozás területén, milyen vállalat irányítási rendszert működtet. Problémát jelent, hogy különböző értékelések állnak rendelkezésre a vállalati fenntarthatóságról, ezek az adatok nem összemérhetőket.
A Green Policy Center elemzése alapján Magyarország „Net Zero 2050” felé haladásának mutatói romlottak, jelenleg az 53. helyen állunk, ha ezt szűkítjük az EU-ra nézve, akkor csak a lengyeleket előzzük meg a listán.
Az ülésen a munkacsoport vezetőjének a megújítás kezdeményezőjét, Schillinger Attilát (ESG Core Kft., vezérigazgató) választották meg, akinek irányításával egy szakpolitikai ajánlás kidolgozását tűzték ki célul.
Témákat bárki javasolhat, a munka önkéntes alapon történik. A munkacsoport üléseken a munka a KSZGYSZ Alapszabályának, Etikai Kódexének és Versenyjogi Tájékoztatójának betartásával zajlik.