Szövetségi hírek

Fenntarthatósági workshop és képzéssorozat

3. alkalom: Mibe csomagol a jövő!? 2019. december 5.

Lezárult a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány támogatásával megrendezett képzéssorozat, amelynek záróeseményének összefoglalója és az ott készített kisfilm itt található. 

Időpont: 2019. december 10. kedd
Helyszín: Benczúr Hotel, 1068 Budapest, Benczúr u. 35.

2019. november 14-én zajlott le a KSZGYSZ és a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány második közös fenntarthatósági workshopja, amelynek témája a környezetipar, az ökoinnovációk és a start-upok érvényesülése és kilátásai a hazai és a globális piacokon címmel.

A 3 alkalomból álló, körforgásos gazdasággal foglalkozó workshop és képzéssorozat a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének szervezésében, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány támogatásával kerül megrendezésre.

2019. szeptember 27. 

A Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségével (KSZGYSZ) közösen szervezett eseménnyel folytatódott szeptember 27-én a GREEN BRANDS Akadémia.

A STREFOWA nemzetközi projekt keretében a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége szervezett konferenciát e témakörben a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. felkérésére.

Mi is az az ipari szimbiózis? A kifejezés viszonylag új keletű, tartalmát a 2000-es évek eleje óta sokféleképpen próbálják definiálni. A lényeget legrövidebben talán az EU Bizottság főtitkársága fogalmazta meg, az EU több intézményének funkciójukhoz igazodó értelmezéseit összefoglalva: egy iparág melléktermékének átforgatása egy másik iparág nyersanyagává.

A hulladék szelektív gyűjtése – mit, hova?

Amikor kezünkbe kerül egy-egy feleslegessé vált csomagolóanyag vagy tárgy, akkor mindig el kell dönteni, hogy annak hol is a helye?

Link a FRISS HÁZHOZ MENŐ SZELEKTÍV INFÓKRA: https://www.fkf.hu/hulladekgazdalkodas-szelektiv-hulladekgyujtes

Bővülő nyitva tartás 4 hulladékudvarban:  https://www.fkf.hu/hirek/az-fkf-negy-hulladekudvaraban-vezeti-be-vasarnapi-nyitvatartast

Ehhez nyújtunk most segítséget, sok példával a Budapesti Közművek FKF Hulladékgazdálkodási Divíziója táblázatával és a videóval:

III. Kerekasztal és ötletbörze a tiszta Tiszáért
SZAKMAI ÖSSZEFOGLALÓ 
 
2018. október 18-án újabb kerekasztalt tartottak a PET Kupa szervezői, ezúttal a kárpátaljai Visk település Városházán. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásának köszönhető rendezvény célja, hogy ukrán és magyar szakmapolitikai döntéshozók, vízügyi és hulladékgazdálkodási hatóságok, KSZGYSZ tagvállalatok, környezetvédelmi laborok, kutatók, környezet-, és természetvédelmi civil szervezetek, érintett államigazgatási szervek tudjanak kötetlenül tanácskozni és ötletelni a megoldásokon és a jövőbeni együttműködési lehetőségeken.

(InGreen 2018. őszi száma)th logo ingreen

Annak érdekében, hogy az ingatlanfejlesztések ne zöld területeket vegyenek el a városlakóktól, vagy a mezőgazdaságtól, hogy ne csökkentsük a vizek beszivárgására szolgáló szabad és élő talajfelszínt, az élet terét, fontos lenne, hogy a rendelkezésre álló barnamezős kapacitásokat maximálisan kihasználjuk.

Az UN Environment egy új 2018-as jelentése a műanyagszennyezés helyzetét elemzi. A jelentés a műanyagszennyezés ellen hozott kormányzati intézkedések első átfogó értékelését mutatja be.

Az elemzés összefoglalja a bevált gyakorlatokat és tanulságokat az egyszeri felhasználású műanyagokat érintő tilalmakról. Esettanulmányokat, továbbá termékdíj és az állami beavatkozások egyéb formáira vonatkozó tanulmányokat is áttekint.

Mi is az a környezettudatos szemlélet?

A környezettudatosság az egyes személyek vagy a társadalom valamely szegmensének a bioszféra állapotával és az emberi populáció környezetével kapcsolatos tájékozottságát, érzékenységét és tudatos felelősségvállalását kifejező fogalom.

 

A lovas kocsitól az e-teherautóig

Tanulságokkal teli előadásokat hallhattunk április 11-én, a KSZGYSZ NHKV-val közösen rendezett konferenciáján. Az eladók több oldalról járták körül a hulladékgyűjtés és -szállítás témakörét, különös tekintettel a megszokott megoldásoktól eltérő lehetőségekre.

Szakmai sajtóanyag ZIP formátumban letöltés (31,5MB) 

2018. január 10-én tartott megbeszélést a KSZGYSZ informatikai munkacsoportja. A több ülés eredménye az "Ajánlás környezetvédelmi szoftverekről" c. dokumentum, melyet ezúton közzéteszünk.

Baranya Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztály

7621 Pécs, Papnövelde utca 13-15.

Tel.: 06 (72) 567-100

Email: .

Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kecskeméti Járási Hivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztály

A Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt-vel (NHKV) kötött megállapodás alapján a KSZGYSZ – az NHKV szakmai partnerségével – évente két alkalommal konferenciát szervez a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás ellátásában és az elkülönítetten gyűjtött haszonanyagok feldolgozásában – akár rendszerszinten is alkalmazható – újszerű technológiai megoldások bemutatására. A konferenciával is szeretnénk aktívan hozzájárulni a képződő települési hulladék minél nagyobb arányú hasznosításához, az Európai Unió hulladékgazdálkodási céljainak megvalósításához, környezetünk és egészségünk védelméhez.

Szeptember 13.-án és 14.-én a KSZGYSZ szervezésében, az NHKV Zrt. szakmai támogatásával kétnapos konferenciára került sor Budapesten, a Hotel Benczúrban. A rendezvény programja tartalmilag meglehetősen gazdagra sikerült. A 18 szakmai előadó prezentációja három blokkba csoportosult. A konferenciát Dr. Ágoston Csaba, a KSZGYSZ elnöke nyitotta meg.

II. inno

Az első blokkban az Energetikai hasznosítás – fejlesztések és lehetőségek témához kapcsolódó előadások kaptak helyet. A nyitó előadást Prof. Dr. Csőke Barnabás, a Miskolci Egyetem Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet képviseletében tartotta meg a zéró hulladék eléréséhez vezető út részleteiről.

A KSZGYSZ érdekképviseleti tevékenységének alapvető célja, hogy a tagság, illetve általában a környezetvédelmi ipar, és ezen túl a környezet- és természetvédelem szempontjait és érdekeit a jogalkotásban és az országos szakmai tervezésben képviselje és érvényesítse. E tevékenységet több csatornán és módszerrel is folytatja, mindenekelőtt a jogalkotó tárcákkal és a jogszabály előkészítő, stratégia-megalapozó állami intézményekkel való hivatalos és informális kapcsolattartáson keresztül. E kapcsolattartás lényege, hogy a KSZGYSZ által képviselt fenti érdekek egyrészt már a tervek és jogszabályok koncepciójának kialakításakor, másrészt a már elfogadásra és kihirdetésre javasolt tervezetek véglegesítésekor – azok véleményezésén keresztül – érvényesüljenek.

Sajtóközlemény

A Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége már számos korábbi esetben, és a mai napon is tapasztalta, hogy közszereplők környezetvédelmi ügyekben olyan nyilatkozatokat tesznek, amelyek valóságáról nem győződtek meg, a tények ismerete hiányában feltételezéseken alapulnak, és alkalmasak a közhangulat káros felkorbácsolására, illetve negatív közvélemény formálására.

Ha időt és pénzt fektet be az energiakutatásba, akkor miért ne szervezné ezt közvetlenül az ISO 50001 szabvánnyal összhangban? Ez a strukturált energiagazdálkodási útmutatást tartalmazó, nemzetközi energiairányítási szabvány segíti a vállalatokat energiájuk szisztematikus módon történő menedzsmentjében. Ez elkerülhetetlenül energia megtakarításhoz és az üvegházhatású gázok csökkenéséhez vezet. Az energiairányítási rendszer további előnye, hogy nem csak valamennyi műszaki szempontot vizsgálja, hanem növeli a tudatosságot a munkatársak körében is.

Preambulum

Termelőként vagy szolgáltatóként, munkaadóként vagy alkalmazottként, magánszemélyként mint fogyasztó és szülő, mindannyian egyaránt felelősek vagyunk a jelenkor környezeti, ökológiai kihívásaiért, az ezen kihívásokra adandó válaszokért, utódaink jövőjéért, a fenntartható társadalom és gazdaság megvalósításáért. Felelősek vagyunk szűk, személyes és helyi környezetünkért éppúgy, mint hazánk, a Kárpát-medence és általában a globális környezet állapotáért, annak megőrzéséért és javításáért.kfn th

A környezetvédelmi ipar szereplői tevékenységükkel közvetlenül hozzájárulnak az állampolgári alapjogok egyikének, az egészséges környezetnek a biztosításához, de szélesebb értelemben az ENSZ és a nemzeti fenntarthatósági célok eléréséhez  is.  Tagjaink  nemcsak  vállalkozói  tevékenységet  végeznek,  hanem  közfeladatokat  is  ellátnak.  Ez  a társadalmi hozzáadott érték megkülönbözteti őket az egyéb gazdasági ágazatokban működő vállalkozásoktól. Mi, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének tagjai, a környezetvédelmi ipar szereplői, feladatainkat felelősséggel, széles szakmai tudással, innovatív megoldások megvalósításával, munkahelyek megteremtésével végezzük. Tevékenységünk hozzájárul a hazai zöld ipar, zöld gazdaság megteremtéséhez.